Lenovo yeni akıllı telefonunu tanıttı!

Son çıkan akıllı telefonları incelerken, gözüme lenovo’nun bir kaç günce çıkardığı akıllı takıldı. Çinli teknoloji üreticisi Lenovo’nun akıllı telefonlarlada uğraştığını açıkcası bilmiyordum. Genel olarak HTC’NİN One X modelini andıran telefonun özelliklerine bir bakalım:
S920 model isimli cihaz, 5.3-inç büyüklüğündeki ekranıyla akıllı telefonlar ve tabletler arasında konumlandırıldığını görmekteyiz.

7.9 mm`lik kasa kalınlığına sahip olan S920, MediaTek firmasının 1.2 GHz saat hızında çalışan ve ARM CORTEX A7 mimarisini temel alan dört çekirdekli MT6589 işlemcisine, 1 GB`lık sistem belleğine,PowerVR SGX544 grafik birimini sahip. 5.3 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif ekrana yer verilen S920’de biri önde biri arkada olmak üzere iki adet kamera bulunuyor. Öndeki kamera 2 megapiksel, arkadaki kamera ise 8 megapiksel çözünürlüğe sahip. İşlemcisine baktığımızda son dönemlerde hem ucuz hem de az enerji tüketiminden dolayı bazı büyük firmaların artık tek çözüm olarak MediaTek şirketini tercih ettiklerini görmekteyiz. Lakin bu işlemci ailesinin performansı hakkında ciddi şüpheler var olmakta. Zira MT6589 ve türevleri CORTEX A7 tabanlı işlemciler olduklarından dolayı performanstan çok enerji verimliliğini temel almaktalar.
2.250 mAh kapasiteli bataryaya sahip modelin Çin dışındaki ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ise açıklanmamamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir