Google’dan internet kullanıcılarına sürpriz

Evet arkadaşlar bundan dört beş yıl öncesine kadar, bilgisayar hafızalarımızın bile 64 GB olduğu zamanlar çok eskide kaldı. Artık telefonlar bile 64 GB hafızaya sahip. Bilgisayar hard disklerimizin kapasitesi ise aldı başını gidiyor ama bazen baz dosyalarımızı internet ortamında muhafaza etmemiz gerekiyor. İşte google bunu düşünerek bizlere bedava 15 GB veri alanı sağlayacağını duyurdu.

Google bugüne kadar kullanıcılarına “Gmail” için 10 GB ve cloud hizmeti “Google Drive” için de 5 GB’lık alanı ücretsiz olarak sağlıyordu. Şimdi bu ayrımı kaldırmaya karar veren şirket artık Google hesabı olan her kullanıcıya e-posta, fotoğraf albümü ve diğer verileri için 15 GB’lık depolama alanını ücretsiz olarak sunacak.


ABD’li şirketin kurumsal blogunda yer alan açıklamada, daha fazla online kapasiteye ihtiyaç duyan kullanıcıların ise ayda 4,99 Dolar (3,84 Euro) ödeyerek 100 GB’lık fazladan alan kullanabileceği belirtildi. Ayda 9,99 Dolar (yaklaşık olarak 7,69 Euro) ödeyen kullanıcılar ise 200 GB’lık ek alandan istifade edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.