Yahoo’ya uygulama sattı, milyoner oldu

Daha önce 5 Kasım 2012 tarihind 17 yaşında milyon dolarlık yazılım geliştirdi başlığı ile duyurduğumuz haberde yer alan ingiliz lise öğrencisinin Ürettiği uygulama internet devi Yahoo tarafından onlarca milyon sterline satın alındı.

Henüz 17 yaşındaki Nick D’Aloisio’nun Summly adlı uygulaması, popüler medya kuruluşlarının haberlerini özetliyor. Her iki taraf da, uygulama satışının ayrıntılarını kamuoyuna açıklamayı reddetti.

Uygulamanın kendisinin kapatılacağı ancak, özelliklerinin, Yahoo ‘nun mobil ürünlerinde kullanılacağı belirtiliyor. D’Aloisio’ya Yahoo’da bir iş verildiği de belirtiliyor.

17 yaşındaki gencin, Yahoo’da Summly’deki “üst düzey” çalışanlarıyla birlikte çalışmaya başlayacağı da belirtiliyor.

Uygulama, D’Aloisio daha henüz 15 yaşındayken piyasaya sürülmüş ve 1 milyon sterlin (1,5 milyon dolar) civarında yatırım çekmişti.

D’Aloisio’nun kendi başına zengin olan dünyanın en genç multi-milyonerlerinden biri olduğu belirtiliyor.

London Evening Standard’a konuşan D’Aloisio, “Ayakkabıları seviyorum. Muhtemelen yeni bir çift Nike ayakkabı alacağım. Fakat şu anda, sadece bu parayı biriktirmek ve bankaya yatırmak istiyorum.” dedi.

Summly uygulamasının bloguna bir mesaj bırakan genç, “15 yaşımda Summly’i kurduğumda, bu kadar süratle bu pozisyona geleceğimi hiç düşünmemiştim” diyor.

Yahoo’nun üst düzey yöneticisi Adam Cahan, Summly teknolojisinin, haberlere ilgiyi artırmak için yeni yöntemler ortaya koyduğu ve bilgiye hareket halindeyken ulaşan yeni nesle hitap edebildiğini söyledi.

4 thoughts on “Yahoo’ya uygulama sattı, milyoner oldu”

  1. Bu yahoo'da acayip projelere yatırım yapıyor geçen senemiydi tam hatırlamıyorum Türkiye'deki Ortakantin.com'a yatırım yapmışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir