Twitter haddini aşanı uyaracak

Twitter , işlerine ve patronlarına duydukları öfkeyi attığı tweetlerle açıkça dile getiren kullanıcılarına uyarıda bulunmak amacıyla ‘FireMe’ (kov beni) adını verdiği yeni bir uyarı aracı devreye soktu

 FireME, kullanıcıları esprili bir dille uyarıyor. Hanover Üniversitesi tarafından geliştirilen uyarı aracı, kötü yorumda bulunanları ele veren sözleri tarayan bir algoritmaya sahip.

Kullanıcıların 100 tweette hangi sıklıkla işlerinden ve patronlarından olumsuz ifadelerle söz ettiğine ve hakaret içeren sözler kullandıklarına bakan FireMe, yaptığı hesaplama ile risk oluşturabilecek bir skora ulaşıyor. Ardından kullanıcıya, “Patronunun senin, ‘İşimden çok nefret ediyorum’ dediğini öğrendiğini düşün. Sen bu sözleri Twitter’da söyledin ve tüm dünya bunu görebilir” biçiminde bir tweet atıp kişiyi uyarıyor. FireMe ekibi, uyarı aracının kullanıldığı 3 hafta içinde 4 bin 304 uyarı alan kullanıcıdan 249’unun, 2 saatte tweetlerini sildiğini belirtti.

One thought on “Twitter haddini aşanı uyaracak”

  1. Twitter son zamanlarda kontrolü ele almaya çalışıyor. Yaptıkları güzel bir şey bence çünkü bir zamanlar boş bırakıyorlardı. Spamlar çoğalıyordu, insanlar dilediği gibi konuşuyordu. Tabii ki kısıtlama getirmek saçma olur ama bir yerden sonra da sıkmaya başlıyor.
    Güzel çalışmalar ilerde de olur umarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir