iPhone 4 ve 4S sahipleri dikkat!

iPhone’ların ekran kilidinin kırılmasına yol açan güvenlik açığının iOS 6.1.3 güncellemesiyle ortadan kalkmadığı, hackerların yeni bir açığı keşfettikleri ortaya çıktı.

iPhone’larda çeşitli tuş kombinasyonlarının kullanılmasıyla beraber tuş kilidi kırılabiliyor ve üçüncü kişiler telefonlara rahatça girebiliyordu. Apple , iOS 6.1.3 güncellemesini sadece bu zaafiyeti gidermek için geçtiğimiz günlerde yayınlamış ve milyonlarca kullanıcı yaklaşık 15 MB’lık bu küçük güncelleme paketini telefonlarına indirmişti. Fakat bu da ekran kilidini kırmak isteyenlere engel olmadı.

iPhone 4 ve iPhone 4S ‘lerin sesli komutları algılayan yazılımı Voice Control özelliğini kullanan hackerlar bu özellik ile telefon numarası çevirmeye çalışarak ekran kilidini aşıyor. iPhone 4 ve iPhone 4S’lerde meydana gelen sorundan kurtulmak isteyen kullanıcıların şu yöntemi izleyecek: Ayarlar>Genel>Passcode bölümüne girerek Voice Control veya Sesli Arama özelliğini devredışı bırakacak.

Ancak Sesli Arama’nın yenilenmiş sürümü olan Siri ‘de böyle bir sorun bulunmuyor ve kullanıcıların Siri’yi kapatması gerekmiyor.

3 thoughts on “iPhone 4 ve 4S sahipleri dikkat!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir