Galaxy Note 3 geliyor!

Galaxy S4’ün tanıtımı merakla beklenirken, Galaxy Note 3 hakkındaki sızıntı bilgilere yenileri eklendi.
Samsung cihazlarını lansman gününe kadar sır gibi saklıyor fakat güvenilir kaynaklar telefonların en önemli özelliklerini basına sızdırıyor.  Korea Times’ta yayınlanan habere göre Samsung, Galaxy Note serisini devam ettirmeye kararlı ve Galaxy Note 3 isminde yepyeni bir telefonu bu yıl satışa sunacak. Galaxy Note 3’ün en önemli özelliği ise ekranı olacak; zira bugüne dek Samsung’un sunduğu en geniş ekranlı telefon Galaxy Note 3 olacak.

EKRANDA HUAWEI’YI GEÇEMEDİ
5.9 inç’lik bir ekrana sahip olması beklenen Galaxy Note 3’ün aksine Galaxy Note’un ekranı 5.3, Note II’nin ise 5.5 inç’ti.  AMOLED dokunmatik ekrana sahip olması beklenen Galaxy Note 3, Exynos 5 Octa model 8 çekirdek işlemci kullanacak.

Ancak bu haliyle bile Galaxy Note 3 dünyanın en geniş ekranlı akıllı telefonu olamayacak. Zira bir başka teknoloji devi, 6.1 inç ekranlı akıllı telefonunu halihazırda duyurdu bile!  Samsung’un Note 3’te 6.3 inç gibi bir ekran boyutu olmasına izin vereceği düşünülmüyor. Tablet ve telefon arasında kalan bu cihazlar tek elle kullanıma uygun olmadıkları için tercih edilmiyorlar.

Geçtiğimiz ay Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde kamuoyuna tanıtılan Huawei Ascend Mate, dünyanın en geniş ekranlı akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor

8 thoughts on “Galaxy Note 3 geliyor!”

  1. Telefonun boyutunu daha kaç inç'e kadar büyütecekler yahu

    Telefon için max boyut 5" olması lazım 5" aşanları tablet telefon diye adlandırılması lazım

  2. samsung ve apple bu kadar çok rekabette olması kullanıcının işine yarıyor. baksanıza bi o vuruyor bi bu vuruyor 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir