Apple Store’daki en pahalı uygulamalar!

App Store’daki uygulamaların büyük kısmı ücretsiz olarak sunulmuş durumda. Bunun dışında ücretsiz sunulup uygulama içi satın-alma seçenekleri bulunan ya da ücretli olarak indirilebilen uygulamalar mevcut.
App Store, iOS uygulama geliştiricileri için önemli bir gelir kaynağı haline geldi.
En ucuz ücretli uygulama 0,99$
Ücretli uygulamalar için belirlenen taban ücret 0,99 dolar. Bu ücretin 0,29 doları Apple’ın geri kalan 0,70 dolar ise geliştiricinin hesabına geçiyor.
Apple, App Store’daki ücretli uygulamalar için bir uygulama matriksi oluşturmuş ve farklı para birimlerine göre uygulamalardan aldığı komisyon miktarlarını listelemiş.
En pahalı uygulama 999,99 $
Ücretli uygulamalar için belirlenen üst limit 999,99$.  Bu fiyattan uygulamasını satan bir geliştiricinin hesabına geçen tutar ise 700$.
1000$’lık uygulama olur mu? Bu sorunun cevabı için üst limit olan 999,99$’dan satışta olan birkaç uygulamaya göz atalım.

BarMax: California Edition – $999.99: Dünya’nın en pahalı iPhone uygulaması, Kaliforniyalı bir hukuk öğrencisi tarafından sınavlara çalışmak için hazırlandı. Hazırlık kurslarına alternatif olarak hazırlanan program, buralara vereceğiniz parayı 4 kez amorti ettiriyor. Programın içinde, önceden sorulan sorular da bulunuyor.
855 MB büyüklüğündeki uygulamayı kaç kişinin satın aldığı bilgisi bulunmuyor ancak uygulamanın değerlendirme puanının oluşması için yeterli sayıda oy alamadığı ve hakkında yorum yazılmamış olması dikkat çekiyor.

Intuition Control Solo WolfVision
iPad için tasarlanan bu uygulama temelde WolfVision projeksiyon cihazlarını kontrol etmenizi sağlıyor. Wolfvision cihazlarını kullanarak video konferans yapmanıza olanak sağlayan uygulama 999,99 dolarlık fiyat etiketine sahip.

iVIP Black Bu uygulama da tavan fiyat olan 999,99 dolardan satışa sunulmuş. App Store’daki ilk milyoner uygulaması olarak tanıtılan uygulamayı kullanabilmek için milyoner olduğunuzu belgelemeniz isteniyor. Bu uygulamayı kullanan milyonerleri lüks otel ve restoranlarda ayrıcalıklar bekliyor. Bu uygulama hakkında da hiç yorum bulunmazken uygulamanın tek yıldız almış olması birilerinin uygulamayı satın aldığının ve beğenmediğinin göstergesi.

iVIP Black (iVIP Ltd.) – $999.99: Programı kullanmak için bilmeniz gereken ilk şey, bir milyarder olmak gerektiği. Çünkü programın amacı, sınırlı sayıda kişiye özel mal ve hizmete erişme imkanı sağlaması. Lüks otellere, yatlara, helikopterlere veya VIP salonlarına, bu uygulamayla ulaşabiliyorsunuz.

iRa Pro (Lextech Labs) – $899.99: Uygulama, IP tabanlı ekipmanlarla size gözetleme imkanı sunuyor. Kablosuz bağlantı sayesinde bu arayüzü alarak kameralara bağlanıyorsunuz. Bu da sizi biraz daha güvende olduğunuz hissini veriyor.

MATG (MyAccountsToGo) – $449.99: Bu uygulamayla kendi mali yönetim sistemineze ulaşıp, FTP, http ve HTTPS üzerinden işlemlerinizi güvenli bir şekilde güncelleyebiliyorsunuz.

PDR Quote (Labra PTY LTD.) – $349.99 Araba kaporta tamirinde fiyat çıkarmak kullanılan bu uygulamanın veri tabanında 900’den fazla araba modeli, fiyat ve vergilendirme bilgileri mevcut. Ne kadar gerekli bir uygulama olduğuna artık siz karar verin.

4 thoughts on “Apple Store’daki en pahalı uygulamalar!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir