2013 YGS puan hesaplama sistemi burada!

1 milyon 851 bin 326 adayın katıldığı YGS başladı. 2013 YGS , tüm yurtta 167 sınav merkezinde ile KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da 100 bin 452 sınav salonunda, 282 bin görevlinin katılımıyla gerçekleşiyor.
       
YGS’de ortak müfredata dayalı Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testleri yer alıyor. Bu yıl YGS’de Türkçe’den 40, tarihten 15, coğrafyadan 12,  felsefeden 8 ve din kültürü ve ahlak bilgisinden 5, temel matematikten 40,  fizikten 14, kimyadan 13, biyolojiden ise 13 soru yöneltiliyor.
       
YGS puan hesaplama sistemi de öğrencilerin hizmetine sunuldu. YGS’den aldığınız tahmini puanınızı “YGS Puan Hesaplama Sistemi” ile öğrenebilirsiniz.

YGS PUAN HESAPLAMA SİSTEMİ İÇİN TIKLAYIN

4 thoughts on “2013 YGS puan hesaplama sistemi burada!”

  1. merhaba birşey sormak istiyorum 2013 ygsye bende katıldım yalnız ben eski üniv.mezunuyum ve yeni sistemdeki değişiklikleri okuma fırsatım olmadı sistem elli kere değişti bizden sonra en son ne olduğunu öğrenci arkadaşlardan sormak en neti olacak, sayısal çıkışlıyım yalnızca sosyal bilimler türkçe ve matematik sorularını yanıtladım fen bilimlerinden birer tane işaretledim.barajı geçmek için nette dolaşan bir söylenti gördüm her dersten belli sayıda soru işaretlenmeli vb..diye bu bilgi doğru mudur?Yani ilk testlerden yaptığım netler uçup gittimi fen bilimlerinden soru yanıtlamadım diye?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir