Twitterda Popüler Olmak

Twitter kullanıcılarının üçte ikisi diğer kullanıcıların mesajlarını ‘sıkıcı’ buluyor.Twitter kullanıyorsanız takipçi sayınızı artırmak ve popüler olmak için ne yapmalısınız merak ediyorsanız işte takipçi sayınızı artırmanız için yapmanız gerekenler.
1. ESKİ HABERLER VERMEYİN: Defalarca gönderilmiş linkleri yeni gibi sunmaktan vazgeçin. Unutmayın eski haberler haber değildir. Bu yüzden yeni ve tartışma yaratacak haberler vermeye dikkat edin.
2. SADECE YORUM YAPMAYIN: Araştırmalarda birçok Twitter kullanıcısının sadece yorum yaptığını belirledi. Bir konu hakkında sırf yorum yapmaktansa habere katkıda bulunmaya çalışın. Böylece merak uyandırabilirsiniz.
3. MESAJINIZ KISA OLSUN: Araştırma, kısa ve vurucu mesaj yazanların daha fazla takipçisi olduğunu ortaya koydu. Bu nedenle mesajınız kısa olsun. Bazen 140 karakterin bile çok uzun olduğunu unutmayın.
4. GEREKSİZ SEMBOL KULLANMAYIN: Kısaltmaları ve sembolleri gereksiz yere kullanmaktan vazgeçin. Çünkü kullanıcılar, sürekli kısaltma ve sembol kullananları sıkıcı bulduğunu söylüyor.
5. GİZEMLİ OLUN: Herkese her an nerede olduğunuzu söylemeyin. Sürekli, sinemadayım, evde dizi izliyorum, yemek yiyorum twitleri atmayın. Merak uyandırırsanız takipçi sayınız daha hızlı artar.
6. NEDENSİZ FOTOĞRAF EKLEMEYİN: Sebebini yazmadan bir fotoğraf ya da internet linki göndermeyin.
7. SIZLANMAYIN: Twitlerinizde sürekli şikayet etmeyin. Unutmayın hayat zaten zor ve diğer kullanıcıların da sorunları var!
8. ŞAKACI OLUN: Araştırmada esprili twitler atan kullanıcıların takipçi sayısının daha fazla ortaya çıktı.
9. ÜNLÜLER İŞİNDEN DE BAHSETMELİ: Ve son olarak pek çok takipçisi olan ünlüler… Sırf ünlü olduğunuz için hayatınızın en ince ayrıntısının bile ilginç olduğunu sanmayın. İnsanlar ne yemek yediğinizi değil, işinizle ilgili profesyonel bakış açınızı da bilmek istiyor.

One thought on “Twitterda Popüler Olmak”

  1. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Herhangi bir eksiğimizi gördüğünüzde yada kırık link bulduğunuzda lütfen iletişim bölümünden bilgilendirme yapınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir