Google Chrome 18 Final Yayınlandı; İndir!

Google Chrome 18Google, son dönemlerin en popüler web tarayıcısı olan Chrome‘un 18. sürümünü yayınladı. Chrome 18 sürümünde görsel olarak dikkat çekici bir değişiklik yok. Ancak arka planda yapılan bazı önemli değişiklikler var. Bunların başında ise Chrome 18‘in artık eski grafik kartlarına sahip bilgisayarlarda da donanım hızlandırmayı kullanabiliyor. Yani bu demek oluyor ki Chrome 18 artık çok daha fazla eski grafik kartını destekliyor. Bu ise girilen web sitelerinin ekranda görüntüsünün çıkmasını hızlandırmak demek. Chrome 18 ile beraber grafik işlemci hızlandırması, ilk kez Windows XP‘de de çalışacak. Yeni sürümde SwiftShader araçlarından faydalanan Chrome 18′de chrome://gpu komutunu kullanarak grafik kartınızın içeriği hızlandırıp hızlandırmadığını görebiliyorsunuz.
“Chrome 18′deki görünür tek değişiklik ise gözden geçirilen ayarlar bölümü. Sol taraftaki gezinti bölümü artık mavi yerine beyaz bir renge sahip. Diğer bir yenilik ise about:flags komutu altında gizli. “Enable Tab Browser Dragging” seçeneğini etkinleştirdiğinizde sekmeleri sürükleyerek bir tarayıcı penceresi oluşturabiliyorsunuz.
Disable new settings and extensions web-ui” seçeneği ise ayarlar sayfanızın eski tasarıma dönmesini sağlıyor. Chrome 18′de eklentilerin daha güvenli hale getirilmesine yönelik bir geliştirme de bulunuyor.”
Google Chrome kullanıyorsanız ve tarayıcınız otomatik olarak güncellenmediyse hemen aşağıdaki indirme linkini kullanarak tarayıcınızı güncelleyebilirsiniz.
İndir: Chrome 18

One thought on “Google Chrome 18 Final Yayınlandı; İndir!”

  1. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Herhangi bir eksiğimizi gördüğünüzde yada kırık link bulduğunuzda lütfen iletişim bölümünden bilgilendirme yapınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.