Facebook Zaman Tünelini Kapatma

Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biride Facebook Zaman Tünelidir. Bazıları tarafından çok sevildi, bazıları tarafından pek sevilmedi.
Zaman Tüneli artık Facebook’ta kalıcı değişiklikler arasında yerini alıyor. Şimdilik kullanıcıların istekleri doğrultusunda geçişler sağlanıyor ve sonrasında eski profile dönüş gerçekleşemiyor.Kısa bir süre sonra bütün profiller zorunlu zaman tüneline geçiş yapacaklar. Daha önceki yıllarda da facebook görünümü değiştirdiğinde beğenilmemiş ve bazı yöntemlerle eski haline dönebilmiştik ama sonrasında bu yöntemde çalışmadı.

Fakat bazı yerlerde şöyle bir uygulama gerçekleştirerek tekrar eski profile geri dönülebildiği yazıyor. Ama herhangi bir grupta yada sayfada yöneticiliğiniz varsa siliniyormuş.
Facebook Hesabınızı, Hesap Ayaları-Güvenlik-Hesabımı Dondur bölümünden “Sadece bir süreliğine. Geri döneceğim.” seçtiğinizde şifreniz ve güvenlik kodunu girdikten sonra hesabınızı kapatıyorsunuz ve bir süre sonra tekrar giriş yaptığınızda eski profil aktif hale geldiği yazılıyor. Bu yöntermi ben denemedim google’de arattığınızda birçok sitede bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Baştada söylediğim gibi bu yöntem varsa grup ve safya yöneticiliğinizide siliyor ve yeni girişinizde aktif hale gelmiyor.
Birde bunların dışında Firefox yada Google Chrome kullananlar için yapılmış küçük bir eklenti ile eski profilinize kavuşabiliyorsunuz.
Öncelikli olarak Stylish adındaki taracıyıcı eklentisini yüklüyoruz. Firefox için ve Google Chrome için
userstyles.org sitesinden StefanoV89 isimli kullanıcı tarafından oluşturulmuş Facebook fix Old Profile eklentisini tarayıcımıza kuruyoruz.
Eski görünüm şimdilik sadece İnternet Explorer 7 tarafından destekleniyor. Bunun için tarayıcınızı değiştirmenize gerek yok. Sadece User-Agent Switcher adındaki eklentiyi kuruyorsunuz FireFox için, Google Chrome için
Firefox için User-Agent Switcher kurulumu çok basit.Tarayıcınızda araç çubuğunu özelliştir seçerek en alta eklenen User-Agent Switcher ikonunu tarayıcınızda herhangi bir köşeye çıkartmak olacaktır.
ve sonrasında çıkarttığımız ikona sağ tıklayıp İnternet Explorer 7′yi seçiyoruz. Eski haline dönmek isterseniz Default User Agent seçebiliriniz.
Google Chrome için İnternet Explorer olayı biraz karışık. User-Agent Switcher eklentisi burada firefox kadar düzgün çalışmıyor.
Chrome kullanıcıları uygulamanın yazarı tarafından anlatılan yolu deneyebilirler. Ben yazanlardan bir sonuç alamadım.
ve bu uygulamaların sonucunda tarayıcımızı yeniden başlattığımızda yada sayfayı yeniledğimizde eski profilimize kavuşuyoruz.
Kaynak:ercangulcay.com

One thought on “Facebook Zaman Tünelini Kapatma”

  1. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Herhangi bir eksiğimizi gördüğünüzde yada kırık link bulduğunuzda lütfen iletişim bölümünden bilgilendirme yapınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.