Facebook Sayfasına Html Kod ve Web Sitesi Eklemek


Facebook yaptığı yeniliklerde fbml ye de el attı artık yeni açılan sayfalarda statik fbml ekliyemiyoruz.Bu düzenlemeden önce açılan sayfalarda fbml sekmeleri duruyor.peki ne yapacağız artık fbml ekleyemiyoruz diyorsanız endişelenmeyin Static HTML: iframe tabs uygulaması ile facebook sayfalarınıza dilerseniz web sitelerinizi bile ekliyebileceksiniz.Nasıl yapılır?Web sitemizi facebook sayfamızda nasıl gösterebiliriz?Detaylar ve resimli anlatım yazımızın devamında…
Static HTML: iframe tabs facebook uygulama sayfasına giriş yapıyoruz.Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sayfanın sol kısmındaki welcome sekmesine tıklıyoruz açılan yeni bölümden iki numaralı butona tıklıyoruz.

Daha sonra açılan sayfada bizden sitemizi seçmemizi istiyorBu uygulamayı eklemek istediğimiz facebook sayfamızı listeden seçiyoruz seçtikden sonra resimde görülen mavi butona tıklıyoruz
Uygulama sayfamıza eklendi şimdi sayfamızdan bilgileri düzenleye giriyoruz.Ordan uygulamalara giriyoruz uygulama sayfamıza welcome sekmesi ekliyor aşağıdaki resimde bu welcome yazısını nasıl değiştireceğimizi gösterdim.ayarları düzenle tıklayın açılan sekmede istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz kaydet deyin tamama basın işlem bitmiştir.
Buraya kadar anlattıklarım Static HTML: iframe tabs uygulamasının nasıl facebook sayfanıza ekleyebileceğiniz ile ilgiliydi.şimdi eklenen bu yeni sekmenin nasıl kullanıldığından bahsedicem.
oluşturduğumuz yeni sekmemize tıklıyoruz resimde 1 numara olarak gösterilen yere tıklıyoruz açılan pencerede 2 numaralı kısımda no scrollbars kısmında eğer onu işaretler isek kaydırma çubuğu dediğimiz sağda ve alt kısımda çıkan bu çubukları açıp kapamaya yarıyor.hemen yanında bulunan enable fbml üç numaralı kısımda ise 6 numaralı kısmı açıp kapamaya yarıyor buda sayfaya üye olmayanların göreceği gizli içerik kodu ile alakalı bölüm altı numaralı kısma sayfanıza üye olmayanların göreceği içeriği eklemeniz gerekiyor.birçok sayfada görmüşsünüzdür sayfayı beğenmeden içerik açılmaz bunuda bu şekilde bu uygulama ile yapabilirsiniz.hazırlamış olduğumuz hoşgeldiniz menü kodlarımızı beş numaralı kısma ekliyoruz ve dört numaralı kısma tıklayarak kayıt ediyoruz.
Kodlarımızı ekledik ve kayıt tuşuna bastıkdan sonra açılan pencerede üç seçenek bizi karşılıyor.aşağıdaki resimde bu üç seçeneğin türkçe karşılıklarını yazdım ilk seçenek geri dön ikincisi sayfanızı beğenmeyen kullanıcıların göreceği görüntüye bakın anlamında en son seçenek sayfanızı beğenmiş olan kullanıcıların göreceği ekrana bakın anlamındadır.eğer içerik gizleme yapmadıysanız son seçeneği tıklayın ve eklediğiniz kodlara bakın.
Şimdi de web sitemizi nasıl facebook sayfamıza ekleyeceğiz onu anlatalım.Html kodlarını eklediğimiz kısıma aşağıdaki kodları ekleyin ve web site adresinizi ilgili kısma yazın.
Web sitenizi ekleyebilmeniz için aşağıdaki kodları resimdeki kısma ekleyin

<html>
<head>
<meta http-equiv=‘Refresh’
content=‘0; url=
http://site adresiniz.com?page=42′ />
head>

Ekledikden sonra üsteki save butonuna basın View your tab as a fan seçeneği ile nasıl göründüğüne bakın.Takıldığınız yer olursa aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz

6 thoughts on “Facebook Sayfasına Html Kod ve Web Sitesi Eklemek”

 1. I knοw thіs if οff tορіc
  but I'm looking into starting my own blog and was wondering what all is needed to get set up? I'm
  assuming having a blog like youгs wοulԁ cost a prеtty penny?
  I'm not very web savvy so I'm not 100% certain. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Cheers

  My homepage :: wedding dresses

 2. I don't understand exactly what you want? My knowledge of English is not so good you wouldn't be difficult to express, This topic I can't help you. Sorry I have a good day

 3. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Herhangi bir eksiğimizi gördüğünüzde yada kırık link bulduğunuzda lütfen iletişim bölümünden bilgilendirme yapınız!

 4. Greetings! Ι κnow thіѕ is kinԁ
  of off topiс but I was wondering if you knew whеre I coulԁ find a caρtcha plugin for
  my cоmment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm
  hаving difficulty fіnԁing οnе?
  Τhanks а lot!

  Reviеw my ωеbрagе: pony oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir