En Zengin 10 Teknoloji Adamı

Bloomberg tarafından açıklanan, teknoloji dünyasının en zengin isimleri listesinde Bill Gates, Microsoft’un yaşadığı kan kaybına rağmen halen açık farkla lider görünüyor. IBM ve Apple CEO’larının listede yer almaması ise şaşırtıcı bir gelişme.İşte teknoloji sektörünün en zengin adamları ve servetleri:

10. Paul Allen, (Microsoft Kurucu Ortağı) 14.8 Milyar Dolar

1975′te Bill Gates ile birlikte Microsoft’u kuran Paul Allen, aynı zamanda NBA’deki Portland Trail Blazers takımının sahibi.
9. Michael Dell, (Dell CEO) 14.9 Milyar Dolar

Henüz 19 yaşındayken kurduğu şirket, şu an yılda 37 milyon adet bilgisayar satarak 49 milyar dolarlık ciro yapıyor.
8. Steve Ballmer, (Microsoft CEO) 15.3 Milyar Dolar

Microsoft’un 1986’daki 1.0 reklamının ekran yüzü ve Microsoft’un 2000 yılından beri yönetim kurulu başkanı olan Yahudi asıllı Amerikalı işadamı. 2009 yılında Bill Gates’in yerini aldı ve şu anda da Microsoft’un CEO’su konumunda yer alıyor.
7. Jeff Bazos, (Amazon CEO) 17.2 Milyar Dolar

1994’de evinin garajında eski dergilerini internetten satmak için kurduğu amazon.com, bugün dünyanın en büyük sanal alışveriş sitelerinden biri oldu.
6. Azim Premji, (Wipro Kurucu Ortağı) 18.5 Milyar Dolar

Wipro, önde gelen enerji firmalarına IT alanında çözüm ortaklığı sağlayan dünyanın en büyük kuruluşlarından biri. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de görüşen Premji, ülkemizde de büyük yatırımlar yapmayı planlıyor.
5. Sergey Brin, (Google Kurucu Ortağı), 18.7 Milyar Dolar

Stanford Üniversitesi’nde doktora yaparken, arkadaşı Larry Page ile birlikte Google arama motorunu kuran Brin, mütevazi bir yaşamı tercih ederek halen küçük bir evde oturuyor. 18.7 milyar dolarlık bir servete sahip olan Brin, orta standartta bir otomobil kullanıyor.
4. Larry Page, (Google CEO) 18.7 Milyar Dolar

İnternet arama motoru Google’ın temel algoritmalarının geliştiricisi ve Sergey Brin ile birlikte Google şirketinin kurucusudur. Hâlâ Google şirketinin yönetim kurulu başkanı konumundadır.
3. Mark Zuckerberg, (Facebook CEO) 21 Milyar Dolar

Harvard Üniversitesi’nin veri tabanını hack’leyen ve disipline verilen Zuckerberg, okulu bıraktıktan sonra Harvard’lı öğrencileri internet üzerinde buluşturmak amacıyla Facebook’u kurdu. Günümüzde dünyanın en genç milyarderi olarak görülüyor.
2. Larry Ellison, (Oracle CEO) 37.9 Milyar Dolar

Oracle’ın kurucusu ve CEO’su dolar milyarderi Ellison, Bill Gates’in en büyük rakiplerinden biri. Savaş uçakları ve atlara olan ilgisiyle ünlü işadamı, bugünlerde moleküler biyoloji ile ilgileniyor. 1. Bill Gates, (Microsoft’un Kurucusu) 61.3 Milyar Dolar

Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates lükse bir hayli düşkün. Zira evinin büyüklüğü 5000 m2 ve evinde ünlü ressam Da Vinci’nin el yazma kitaplarını bulunduruyor. Gates, saniyede 250 dolar kazanıyor.
Kaynak: http://www.scroll.com.tr

One thought on “En Zengin 10 Teknoloji Adamı”

  1. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Herhangi bir eksiğimizi gördüğünüzde yada kırık link bulduğunuzda lütfen iletişim bölümünden bilgilendirme yapınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir