Yeni Çipli Kimlik Kartı Başvuru Randevu İşlemleri

Yeni Çipli Kimlik Kartı Başvuru Randevu İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık kimliği artık yeni çipli kimlik ile değiştirilmeye Türkiye genelinde başlandı. Başvurular ilk açıldığı zaman oldukça yoğun talep olduğu için pek çok kişi hala kimlik elime geçmedi diye şikayette bulundu. Bunun üzerine İç işleri bakanlığı memurlara fazla mesai yaptırarak kimliklerin daha hızlı şekilde vatandaşlara ulaştırılması adına karar aldı. Bu yazımızda yeni kimlik randevu nasıl yapılıyor neler gerekli olanlar üzerinde durmak istedik. Öncelikle yoğunluktan dolayı Nüfus müdürlüğüne gittiğinizde eliniz boş dönmemeniz için randevu sisteminden çipli kimlik kartı randevu işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Yeni Çipli Kimlik kartı randevu İşlemleri

Randevu yaptığınızda direk olarak nüfus müdürlüğüne gitmeyeceksiniz. Öncelikle randevu aldığınızda elinizde şu belgelerin olması gerekmektedir :

son 6 ay içinde çekinilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf ve kendinizi kanıtlamaya yarayan nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vs. gibi tanıtıcı kimlik belgelerinizden birini yanınızda bulundurunuz. Aksi taktirde başka bir güne randevu alarak sürecin uzamasını sağlarsınız. Ayrıca 2017 yılı için çipli kimlik ücreti 16 TL dir.

Randevu almak için randevu al butonuna  tıklıyoruz.

randevu-1

Daha sonra açılan sayfadan kimlik bilgilerinizi giriniz.

randevu-2

Sonrasında sizden kimlik bilgilerinizi doğrulayan sorular karşınıza çıkacak.

randevu-3

Bu aşamaları girdikten sonra kimlik kartı başvurusu yapacağınız İl ve İlçeyi belirleyip istediğiniz gün ve saati seçerek randevu zamanınızı belirliyorsunuz.

randevu-4

Artık randevumuzun gününü belirlemiş olduk. Bu adımdan sonra çipli kimlik kartı teslimat bilgilerini girerek randevu işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

randevu-5

Randevunuz ile ilgili herhangi problem yaşadığınızda ALO 199 nüfus hattını arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

online-randevussss-copy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir