Diş eti şişmesi

Diş eti şişmesinin nedenleri nedir?

Başlıca nedeni bakterilerin bölgeyi istila ederek enfeksiyon oluşturmasıdır.Bakteriler ve onların asitli yıkım ürünleri bölgeye zarar verirler ve diş eti bu duruma bir tepki göstererek şişmeye başlar.Ayrıca hamilelik durumu, aşırı stresin olduğu dönemler, çok fazla sigara kullanımı, Alınan besinlerin diş eti üzerindeki olumsuz etkileri, ergenlik durumunda,herhangi bir travmaya bağlı olarak diş etinin şişmesi ki bunu nedeninin başında genellikle toplumumuzda sık görülen kürdan alışkanlıkları gelir.Ayrıca bilinçsiz bir şekilde kullanılan diş macunları da diş eti şişmesine neden olabilmektedir.Vitamin ve minerallerin yetersiz olması ki bu dolaylı olarak diş etinin dirençsiz kalmasına ve diş eti şişmesine neden olmaktadır.Ayrıca sadece dışarının bir etkisi sonucu oluşmayabilir,kalıtsal da olabilir.
Sayılan bu faktörlerin dışında sistemik bir hastalığın semptomu olarak da diş eti şişmesi oluşabilir.Bu durumlarda diş hekiminiz sistemik bir rahatsızlıktan şüphe duyuyor ise hastayı ilgili hekime yönlendirmelidir. gta san andreas indir

Diş eti şişmesi nasıl tedavi edilir?

Diş eti şişmesi, genelde kadınlarda görülen fakat iyi bir diş bakımı ile gerçekleşmesi önlenebilen bir hastalıktır. Tedavinin maliyeti ve süresi hastadan hastaya değişmektedir. Diş fırçalama alışkanlıklarının neden olduğu diş eti şişmeleri, doğru ve düzenli fırçalama teknikleri ile düzeltileceği gibi bazı durumlarda da herhangi bir tedaviye gerek kalmadan zamanla kendiliğinden düzelebilir.Genelde stresin de sebep olduğu diş eti şişmeleri hastanın stresten uzaklaşmasıyla kendiliğinden geçecektir. Diş eti şişmelerinde hastaların dikkat etmesi gereken en büyük husus, antibiyotik kullanımının kesinlikle bir hekime danışılarak yapılmasıdır. Sağlıcakla kalın.


Diş eti şişmesi
gta 4 indir gta vice city indir gta san andreas indir
city car driving indir nfs underground 2 indir left 4 dead 2 indir

1 yorum :

 
Top