Sağlıklı sindirim için şeftali nektarı

Hepiniz benim gibi düzensiz besleniyorsanız, sıklıkla sindirim bozukluğu yaşıyorsunuzdur. Bu rahatsızlığa yakalandığımız zaman bir kere iş işten geçmiştir. Önemli olan bundan sonra ne yapacağımızdır. Geçen gün yine bu konu ile ilgili araştırma yaparken Uzmanların, sıklıkla karşılaşılan sindirim bozukluklarından korunmak için şeftali nektarı içilmesini önermesi dikkatimi çekti.

Peki neden şeftali nektarı, ne var bu gıdanın içinde? İçeriğinde bol miktarda A, B3 ve C vitaminleriyle, folik asit, betakaroten, potasyum bulunuyormuş bu  şeftali nektarında.Peki bize faydası ne diyo sorarsak da;  vücudun savunma mekanizmasını güçlendirmesinin yanısıra hazmı kolaylaştırarak sindirime yardımcı oluyor. Bu yüzden Uzmanlar sindirim sisteminde oluşan sıkıntıları gidermek için günde bir bardak şeftali nektarı içilmesini öneriyormuş.

Özellikle hazımsızlık ve kabızlık sorunu yaşayanların şeftali nektarı içerek bu sorunun önüne geçebileceklerini belirttiliyor. Sindirim sisteminde oluşan sıkıntıların giderilmesi için bol sıvı tüketilmesi gerekli! Şeftali nektarı vücudun toksinlerden arınmasını sağlayan antioksidan özelliği ile kanı temizliyor, böbrek ve safra kesesinin düzenli çalışmasına olanak sağlıyor. İçeriğindeki mineraller ile sindirim sisteminde yaşanan sorunların önüne geçmeye yardımcı oluyor.

Şeftali nektarının bol miktarda C vitamini içeriyor, şeftalide ayırca bağışıklık sisteminin ihtiyaç duyması halinde A vitaminine dönüşen temel madde olan betakarotenin de zengin miktarda bulunuyor. Düzenli olarak tüketilecek bir bardak şeftali suyu ile sindirim sorunlarının yanı sıra kanser, kalp hastalıkları, uyku bozuklukları gibi rahatsızlıklarında da önüne geçmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir