İşte Google Glass’in sırrı

Bir Alman tasarımcı Google Glass’ın nasıl çalıştığını ortaya koyan bir infografik geliştirdi.Geleceğin bilgisayarı olarak lanse edilen giyilebilir bilgisayarların en önemlisi olarak kabul edilen Google Glass hala nasıl çalıştığının sırrını koruyor.

Ancak Alman tasarımcı Martin Missfeldt Google Glass’ın çalışma mantığını ortaya koyan bir infografik hazırladı.

SIRRI PROJEKTÖR VE AKILLI, YARI ŞEFFAF PRİZMADA

Grafik Google Glass’ın yansıttığı görüntünün retinaya nasıl düştüğünü ortaya koyuyor. Aynı zamanda Google’ın akıllı projektörü sayesinde cama yansıyan prizma ile göze ne kadar yakın olursa olsun kullanıcıya net görüntü sağlandığını da ortaya koyuyor.

Missfeldt Google’ın gerçek görüntü üzerine sanal görüntü yerleştirebilen bu cihazını bir mucize olarak tanımlıyor. Ayrıca gözlüğün önünü ayarlayarak resmin netliğini sağlamak da mümkün.

9 thoughts on “İşte Google Glass’in sırrı”

  1. Bana göre bu ürün tarihin bir parçasıdır. Nasıl ilk bilgisayarların satışa çıktığı zamanlara bakıp "vay be" diyoruz, ilerde de bu tür ürünler için aynıları söylenecek. "Bakın 2-3 özelliği var ve insanlar o kadar para ödemiş pes!" diycekler. Bence çok şanslıyız bu konuda. Umarım teknoloji alanında böyle gelişmeler devam eder.

  2. bu daha başlangıç bence. nasıl her telefon otomobil bilgisayar giderek geliştiriliyorsa bu da öyle olacak ve çok büyük şeylere imza atılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir