Facebook yeni ürünü Home’u tanıttı

Sosyal paylaşım sitesi Facebook ‘un Üst  Yöneticisi Mark Zuckerberg , şirketin akıllı telefonlar için ürettiği yeni ürünü “Home “u tanıttı.  

Facebook’un California’daki Menyo Park’ta yer alan genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Zuckerberg, yeni yazılımın 12 Nisan’dan itibaren Google Play’den indirilebileceğini söyledi.
       
Şirketin sanılanın aksine yeni bir telefon ya da işletim sistemi üretmediğine işaret eden Zuckerberg, Facebook’u Google’ın Android işletim sistemi ile çalışan tüm akıllı telefonların ana merkezi haline getirecek bir mobil deneyim geliştirdiklerini belirtti.
       
Facebook’un kurucularından Zuckerberg, “yeni yazılım, kullanıcılara  Android telefonlarda diğer hiçbir platformda yaşayamayacakları bir deneyim sunuyor. Yazılım, tek tek uygulamaları kontrol etmek yerine Facebook içeriğini direk ana ekrana taşımayı amaçlıyor. Ürüne Android telefonların ana ekranında yer aldığı için ‘Home’ adını verdik. Ürün, kullanıcıların Facebook bağlantıları ile ilgili uygulamaları bir arada sunuyor. Amacımız, insanların ihtiyaçlarını uygulamaların önüne koymak” dedi.
       
Zuckerberg, kullanıcıların e-mail, haritalar ve diğer hizmetler gibi uygulamaları tek bir ana ekrandan görmelerine olanak tanıyan Home’u Facebook’un şimdiye kadarki en iyi versiyonu olarak niteledi.
     
Home, HTC şirketinin yeni ürettiği telefonlarda standart yazılım olarak yer alacak. HTC’nin yeni telefonları da 12 Nisan’da satışa sunulacak.

7 thoughts on “Facebook yeni ürünü Home’u tanıttı”

  1. Denemekte yarar var fakat bunlar ne kadar güvenli onu tartışmak gerekir.Telefonumuzdaki hangi verilere erişebildiğine net bir şekilde bakmak lazım.

  2. Şu anda alınmasını bende tavsiye etmem biraz zaman geçmesi lazım. İnsanların kulanmasına göre beli olacaktır..

  3. Facebooktan "ihtiyaç" diye bahsediyor. Adamlar da işin farkındalar. "bu koyunlar var oldukça daha çok ekmek yeriz" biz diyolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir