Whatsapp artık iPhone’da da ücretli

Akıllı telefonlarda yoğun ilgi gören ve iOS platformunda en çok indirilen uygulamaların başında yer alan Whatsapp bugüne dek iOS cihazlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyordu. Ancak şirket aldığı son bir kararla iOS platformunda (iPhone ve iPod’larda) Whatsapp’ı yıllık ücrete tabi tutuyor.

Bundan böyle kullanıcılar Whatsapp’ı kullanabilmek için her yıl 1,79 TL’lik ödemede bulunacak. Ancak bu sistem sadece Whatsapp’a yeni kayıt olan kullanıcılar için geçerli olacak. Yani halihazırda Whatsapp kullananlar için bu ödeme sistemi devre dışı olacak ve kullanıcılar yine uygulamalarını ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilecek.

iOS platformu dışında Windows Phone, Android, Symbian ve BlackBerry platformlarında da Whatsapp yıllık ücrete tabi.

8 thoughts on “Whatsapp artık iPhone’da da ücretli”

  1. artık bütün akıllı telefonlardan yıllık bir miktar para alacak 1$ gibi bişi esk üyelerden almicak ama yenilerden alacak

  2. Alternatif birden çok kaliteli chat programı var. Onları kullanmakta yarar görüyorum. Ücret olarak tabi çok cuzi bir rakam olsada diğer yazılımlara da şans verilmesi taraftarıyım.

  3. MessageMe 'nin işine geldi bu 15 günde 1 milyon defa indirilmiş. Whatsapp'ın paralı olmasının çok büyük etkisi var bunda bence.

  4. Whatsapp ücretli olduktan sonra eski şanını sürdüremez rakipleride arttı piyasada yavaş yavaş kaybolur gider bemce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir